Kompleksowe zabezpieczenie mienia nie jest problemem przy wykorzystaniu systemu GSM. Dziś powszechnie wykorzystuje się telefonię komórkową do zwiększania wydajności instalacji alarmowych. Urządzenie trzymające pieczę nad w Twoim domem lub biurem mogą być wyposażone w moduł GSM.

Dzięki temu system sam dzwoni na odpowiedni numer przy określonym typie zagrożenia. Za przetwarzanie i analizę sygnałów alarmowych odpowiedzialna jest centrala systemu, to również ona podejmuje decyzję, pod jaki numer dzwonić. System alarmowy może nawiązać kontakt z linią alarmową firmy ochroniarskiej lub skontaktować się z właścicielem nieruchomości.

Możliwe jest wskazanie również innych numerów, z którymi system ma się kontaktować w razie określonego zagrożenia. Co ważne, kompleksowe systemy alarmowe są w stanie wykryć różne rodzaje zagrożenia. Instalacja zawiera wiele czujników oraz system kamer, dzięki czemu może wykryć na przykład zagrożenie pożarowe lub włamanie i zareagować w adekwatny sposób.

Systemy alarmowe są często powiązane z systemami monitorowania. Dostęp do kamer mogą mieć pracownicy portierni, osoby z firmy ochroniarskiej lub właściciel obiektu. Coraz więcej osób decyduje się także na instalację kamery w mieszkaniach, dzięki czemu możliwe jest całodobowe kontrolowanie nieruchomości.

Ceny kamer stają się coraz popularniejsze, ponieważ można zintegrować się z urządzeniami mobilnymi. Możesz obserwować własne mieszkanie lub to, co dzieje się wokół niego na ekranie smartfona lub tabletu.